Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

O mnie

Mam wykształcenie wyższe - humanistyczne i psychologiczne. Uzyskałam tytuł magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Szczecińskim oraz tytuł magistra psychologii o specjalności psychologia kliniczna na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Praca magisterska z psychologii: "Medytacja uważności a ocena siebie oraz jakości i sensu własnego życia. Studia przypadków" - promotor: prof. dr hab. Teresa Rzepa

Już podczas realizacji swoich pierwszych studiów pracowałam jako nauczyciel w szkole podstawowej, następnie, uczyłam młodzież szkół średnich. Bardzo kochałam swoją pracę w szkole, jednak czułam, że pragnę kontynuować swój rozwój i poszukiwania.

Przez całe swoje życie wiedziałam, że szukam czegoś bardzo istotnego. Od wczesnych lat młodości ( 16-17 rok życia ) stykałam się z ludźmi, tzw.

" rozwijającymi się duchowo ". W wieku 18 lat byłam inicjowana w Braterstwo Czystości Subud w linii Bapaka.

Studiowałam wiedzę duchową, m.in. dzieło Mary Baker Eddy " Nauka i Zdrowie " o uzdrawianiu metafizycznym.. Będąc młodą dziewczyną nie mogłam oderwać się od tej książki. Pamiętam jaką ulgę mi przynosiła i jakie pocieszenie. Podobała mi się w tej pracy wizja prawdziwego człowieczeństwa, tj. wizja człowieka duchowego.

Czytałam przekazy Sai Baby, Krishnamurtiego, Bo Yin Ra. Uczestniczyłam także w wykładach i spotkaniach z mistrzami, m.in. na Festiwalu Pokoju w 1988 r. w Krakowie uczestniczyłam w warsztatach sufickiego nauczyciela Atuma O' Kane .

W wieku dwudziestu kilku lat przeżyłam tzw. doświadczenie transracjonalne, które wywarło ogromny wpływ na dalsze moje życie. Odsłoniła się we mnie świadomość, której wcześniej nie znałam; moja świadomość przebudziła się spontanicznie. Otworzyła się wówczas we mnie kompletna harmonia, pokój, totalna równowaga i stabilność, całkowita zgoda na to co jest, świadomość absolutnej niewinności i czystości, poczucie autentycznej wolności, miłości, poczucie zanurzenia w szczęściu i spełnieniu, poczucie przekroczenia umysłuTeraz wiem, że uzyskałam wówczas dostęp do swojej pierwotnej natury; przydarzyło mi się spontaniczne przebudzenie, głęboki wgląd i doświadczenie siebie na poziomie najgłębszym, na poziomie całkowitości. Dopiero teraz, z perspektywy czasu, rozumiem co się wówczas zdarzyło. Spontanicznie otworzył się wówczas we mnie tzw. stan naturalny. Mówiąc jeszcze inaczej - uzyskałam dostęp do pierwotnej natury - tzw. Obecności. Z braku wiedzy w tamtym czasie, nazwałam swoje przeżycia  "odwiedzeniem nieba"  Wówczas nie znałam nikogo, kto pomógłby mi zrozumieć moje doświadczenia. Z perspektywy czasu widzę, że było to zaproszenie do samopoznania, do eksploracji swojej natury, tego kim w istocie jestem.

Po spontanicznym przebudzeniu, moja "stara" świadomość powróciła i to na dobrych kilka lat. Nie umiałam wówczas jeszcze badać głębszych rejonów siebie. Był to czas błądzenia i cierpienia. Jednak to co wcześniej się zadziało, było we mnie cały czas i powodowało, że instynktownie poszukiwałam pokoju i szczęścia, które były moim udziałem.

Prawdziwa przemiana mojego życia rozpoczęła się od momentu mojego pierwszego kontaktu z energią Reiki. Od kiedy przyjęłam pierwszy zabieg Reiki - TO SIĘ STAŁO. Weszłam w To całkowicie i wprawdzie nie umiałam tego nazwać,TO COŚ bardzo silnie mnie przyciągało. Po serii zabiegów, po wielu latach cierpienia poczułam się jak nowo narodzona, pełna sił, witalności, radości, widząca piękno wokół siebie.

Poprowadzona zostałam do technik regresywnych. Dzięki sesjom odkryłam pierwotne przyczyny moich problemów i dowiedziałam się, że mogę sie ich pozbyć. Przyjęłam kolejno inicjacje I, II i III stopnia Reiki.

Mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że inicjacje Reiki to kolejny akt łaski w stosunku do mnie ze strony źródła. Już na pierwszym stopniu wiedziałam, że będę chciała dojść do stopnia najwyższego. Po drodze do stopnia mistrzowskiego musiałam nauczyć się cierpliwości i rzetelnej pracy nad sobą. Reiki umożliwiła mi przekraczanie moich ograniczeń. Każda inicjacja stanowiła wejście wyżej, czasem o kilka szczebli i wznoszenie się w bardzo szybkim tempie na kolejne stopnie rozwoju wewnętrznego i poziomy energetyczne. Za to kocham Reiki najbardziej, ponieważ mnie się bardzo spieszyło. Teraz codziennie wyrażam wdzięczność dla mego pierwotnego źródla, że mnie odnalazło i tak hojnie obdarzyło. Jestem pełna wdzięczności dla moich nauczycieli Reiki - Mirosława Kwiatkowskiego ze Szczecina, p. Jana Ignacego Łuczaka z Poznania i Jareczka Warzychy z Polic.

Przez wiele lat moim największym natchnieniem była Droga w Nieskończoność Joela Goldsmitha. Podjęłam rzetelne studia jego prac, a co najważniejsze, praktykę według wskazówek tego nauczyciela duchowego.

Przez kolejne lata moim podstawowym zajęciem było oczyszczanie i rozwój świadomości, a każdą wolną chwilę poświęcałam medytacji.

Zapoznałam się z wieloma ścieżkami duchowymi i z przekazami różnych tradycji.

Przez wiele lat wyjeżdżałam na comiesięczne warsztaty do Wrocławia do Barbary Mieloch. U jej boku, przez ok. 11 lat i z jej pomocą, wykonałam największą pracę nad oczyszczaniem swojego umysłu, nad uwalnianiem ograniczeń i budzeniem się na nowo. Przeszłam skrupulatną, głęboką psychoterapię własną u boku doświadczonej nauczycielki i terapeutki.

Pod jej kierunkiem uczyłam się i praktykowałam, rozwijając z czasem pełną samodzielność w pracy z klientem indywidualnym oraz w pracy z grupą. Wyjeżdżałam także do Katowic do Leszka Żądło. Kilka razy każdego roku brałam udział we wczasach rozwojowych. Po pewnej przerwie, powróciłam do przyjmowania ludzi, już w zmienionej formie, bogatsza o zdobytą wiedzę i nowe umiejętności.

Ukończyłam wiele kursów rozwojowych, m.in. kursy uzdrawiania pranicznego. Przeszłam bardzo intensywny proces rozwoju na wszystkich poziomach. W tym czasie bardzo wiele się nauczyłam oraz doświadczyłam wymiernych rezultatów wprowadzenia zdobytej wiedzy w życie. Moje życie zmieniło się całkowicie. Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że znalazłam to czego szukałam.

Teraz uszczęśliwia mnie gdy ja mogę pomóc innym ludziom w znalezieniu ich własnego wewnętrznego pokoju, harmonii, szczęścia, wolności i spełnienia.

Studiowałam nauki Ramana Maharishi, Nisargadatta Maharaja, Swamiego Vivekanandy, Sri Aurobindo. Inspirował mnie i nadal inspiruje  Rupert Spira - w moim odczuciu - jeden z najbystrzejszych umysłów na tej planecie. 

Podjęłam studia psychologiczne by w pracy z drugim człowiekiem dysponować profesjonalną i wszechstronną wiedzą. Dysponuję znajomością i doświadczalnym rozpoznaniem poziomów transpersonalnych człowieka, poziomu noetycznego ( duchowego- istotowego ) oraz  wiedzą naukową na temat złożoności psychiki człowieka. Dzięki temu jestem w stanie pracować z klientem w sposób wszechstronny, wnikliwy, całościowy i widzieć problem mojego klienta z różnych perspektyw,  dopasowując adekwatną formę pomocy.

Z radością dzielę się moim doświadczeniem i wiedzą z innymi ludźmi. 

Moja praca jest jednocześnie moją pasją, dlatego wykonuję ją najlepiej jak potrafię i po prostu... z miłością.

Z energią Reiki pracuję od roku 1997, z metodam wglądowymi pracuję od roku 1998.
Dla wielu osób stanowię inspirację i pomoc w ich przebudzeniu, w odkrywaniu tajemnic życia i siebie samego.

Dla innych pełnię rolę psychologa, terapeuty, trenera rozwoju osobistego, nauczyciela, trenera spełnionego życia.

Swoją działalność prowadzę od 1994 r. obierając różne metody pracy z ludźmi i wypracowując własne formy pomocy innym.

Moje bardzo duże doświadczenie w pracy z ludźmi oraz wieloletnia własna praktyka czyni mój kontakt z moimi klientami pełnym entuzjazmu i wyjątkowości. Cieszy mnie kontakt z drugim człowiekiem i możliwość niesienia pomocy. W swojej pracy uwielbiam to, że nie ma gotowych schematów pracy. Każda osoba jest inna, dlatego moje podejście do klientów jest zindywidualizowane i nieschematyczne.

To wielka radość widzieć jak ludzie stają się wolni od cierpienia i ograniczeń, jak stają się świadomi. To niebywała przyjemność obserwować zmiany zachodzące w ich ciałach, umysłach, sercach i życiu. To wielki zaszczyt towarzyszyć ludziom w przełomowych momentach ich życia. To również, bardzo często, niemałe wzruszenie gdy widzę jak odzyskują swoją moc i stają się w pełni samodzielnymi, doskonale radzącymi sobie w życiu istotami, kreującymi swoje powodzenie i dobrostan.

Uwielbiam to uczucie gdy człowiek " rozkwita mi w rękach ", gdy przekracza ograniczenia, gdy odzyskuje sens życia, gdy odkrywa jego nowy smak.
Jestem ogromnie wdzięczna życiu za możliwość wykonywania tak pięknej pracy i za możliwość służenia innym w ten sposób.

Życzę Ci drogi czytelniku aby i Twoje życie nabrało prawdziwego blasku! 

Oto chronologicznie mój rozwój, nauka i nauczyciele:

* 18 rok życia - inicjacja w Braterstwo Czystości Subud w linii Bapaka

* zetknięcie z podręcznikiem uzdrawiania duchowego „ Nauka i Zdrowie" Mary Baker Eddy i kontakt z przedstawicielką Christian Science; kilkunastoletnia samodzielna praktyka wg zasad Christian Science

* samodzielna lektura i studia nauk mistrzów: Sai Baba, Krishnamurti, Bo Yin Ra

* 1988 r. uczestnictwo w Festiwalu Pokoju w Krakowie, udział w warsztatach mistrzów - Atum O’ Kane, Keith Sherwood – uzdrawianie duchowe, i inni ..

* 23 rok życia - spontaniczne przebudzenie świadomości

* 1994 r. - początek własnej działalności gospodarczej

* 1. 06.1997 r. – inicjacje Reiki 1 stopnia – nauczyciel: Mirosław Kwiatkowski Szczecin

* 31.08.1997 r. – inicjacje Reiki 2 stopnia – nauczyciel: Mirosław Kwiatkowski, Szczecin

* 14.09.1997 r. – ikolejne nicjacje 2 stopnia Reiki – nauczyciel: Jan Ignacy Łuczak, Poznań

* kontakt z nauczycielką medytacji Barbarą Mieloch z Wrocławia i podjęcie współpracy: niezliczona ilość konsultacji, warsztatów, sesji, wczasów rozwojowych – ok. 11 lat uczestnictwa i  praktyki u jej boku

*  2. 05.1999 r. inicjacja  mistrzowska Reiki - nauczyciel: Jan Ignacy Łuczak, Poznań

*  25.02 2000 r. -  weryfikacja na terapeutę regresingu u Leszka Żądło, zdobycie uprawnień do prowadzenia indywidualnej pracy z klientem tą metodą

*  5. 11. 2000r. kurs bioenergoterapii u p. Adama Wiśniowieckiego

*  zajęcia warsztatowe prosperującej świadomości u Nurii Zacharewicz, kilka stopni

* kontakt z pracami nauczyciela uzdrawiania duchowego, jednego z największych nauczycieli duchowych ubiegłego stulecia Joela Goldsmitha – jedno z najważniejszych zdarzeń na mojej ścieżce samorozwoju, samodzielne studia jego prac, praktyka duchowa  Drogi w Nieskończoność  - do dziś jedna z największych inspiracji dla mnie

* 13 -14. 11. 2004 r. kurs Uzdrawiania Pranicznego 1 stopnia – nauczyciel: Lucyna Tomaszewska wg metody mistrza Choa Kok Sui

*  9-10. 04. 2005 r. kurs uzdrawiania Pranicznego 2 stopnia- nauczyciel: Lucyna Tomaszewska

*  uzyskanie stopnia nauczycielskiego w Reiki, nauczyciel: Jarosław Warzycha, Police

* 19.08. 2006 r. uczestnictwo w kursie radiestezji stopnia 1 i 2,  nauczyciel Ryszard Gruenbaum

* weryfikacja i zdobycie uprawnień do prowadzenia zajęć grupowych regresingu, nauczyciel:  Barbara Mieloch

* prowadzenie grupowych zajęć rozwojowych

* samodzielna praktyka i studia nauk: Sri Aurobindo, Ramana Maharishi, Nisargadatta Maharaj, Swami Vivekananda, Rupert Spira

* opracowanie i realizacja Treningu Rozwoju Wyższej Świadomości 

szkolenie z coachingu - nauczyciele: dr Mirosława Leopold i dr Mikołaj Koterski

* ukończenie magisterskich studiów psychologicznych - specjalność: psychologia kliniczna - Uniwersytet  SWPS Poznań- praca magisterska: " Medytacja uważności a ocena siebie oraz jakości i sensu własnego życia. Studia przypadków" - promotor: prof. dr hab. Teresa Rzepa

 

 

 

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.