Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

Umiejętność słuchania

Jeśli nie wiesz, zacznij od tego by słuchac tych co wiedzą…
Wiele osób zadaje pytania ale nie umie słuchac. Zadają pytanie i zanim skonczę odpowiadac już zadają następne, powierzchownie niby rozumiejąc o co chodzi..Jak się potem okazuje nie usłyszeli odpowiedzi, dalej nie wiedzą, bo znowu pytaja o to samo. 
Umiejętnośc słuchania jest wyrazem pokory, która w żaden sposób nie umniejsza słuchającemu. 
Jest natomiast przejawem mądrości a nie słabości tego, który pyta i jest niezbędna, by mogł nastąpić rozwój, bys dotarł do wiedzy prawdziwej.
Chęc słuchania rozwija w Tobie tak niezbędną na ścieżce duchowej postawę uczniostwa, mądrego, dojrzałego do nauki uczniostwa. 
Kiedy najpierw jestes w stanie naprawdę słuchać innych, z czasem usłyszysz wszystkie odpowiedzi w sobie, tak to się dzieje…Jeśli nie wiesz a nie chcesz słuchac, masz problem z usłyszeniem mistrza wewnątrz siebie.
Bo jeśli wiesz naprawdę nie musisz nikogo słuchać, jestes szczesliwy i spełniony. Jeśli jednak jestes nieszczęśliwy a Twoje ego mówi, ze wiesz wszystko, oszukujesz sam siebie.
I jeszcze jedno, spraw duchowych głową nie pojmiesz, ale na poczatek warto przyjąć pewne informacje. Do zrozumienia spraw duchowych niezbędnym jest rozwinięcie „ zmysłu duszy”
Aby ten zmysł mogł się rozwinąć konieczne jest wejście w świat uczuc, nie emocji tylko uczuc wyzszych. Kiedy czujesz , wtedy dopiero możesz naprawdę wiedziec.


Renata Łopatka

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.