Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

Reiki - Uzdrawiająca moc miłości

Reiki to Uniwersalna Energia Życia. Kazda istota, która żyje posiada Reiki. Brak tej energii jest przyczyną chorób i problemów oraz wszelkiej dysharmonii.

Reiki to prastara sztuka uzdrawiania Energią Światła i Miłości - metoda Mikao Usui, skuteczna we wszelkich schorzeniach, dolegliwościach i problemach.

 

Japońskie słowo Reiki oznacza Uniwersalną Energię Życiową. Jest to energia znajdująca się w otaczającej nas przestrzeni i w nas, utrzymująca nas przy życiu.

REI - to uniwersalny, nieograniczony aspekt tej energii.

KI - oznacza część REI i jest to siła życiowa, która płynie we wszystkich formach istnienia.

 

Symbol Reiki


W różnych tradycjach, religiach, filozofiach ta sama energia jest określana jako: mana (u Kahunów), ka (u Egipcjan), chi (u Chińczyków), prana (u Hindusów), Światło, Duch Święty, Ciecz Życia, Esencja, Zasada, bioenergia, bioplazma, orgon itd

Reiki według systemu doktora Mikao Usui jest jedną z najprostszych, najbardziej naturalnych oraz najefektywniejszych metod przekazywania tej energii.

Uzdrowiciel Reiki jest "kanałem" przekazującym energię życiową, nie traci przy tym siły własnej a wręcz przeciwnie, energia najpierw dociera do leczącego, następnie płynie przez ręce terapeuty do osoby potrzebującej. W żadnym razie "reikowiec" nie przekazuje swojej osobistej energii. Przekazicielem Reiki zostaje się na skutek przyjęcia kolejnych stopni inicjacji, tj. wtajemniczeń, podczas których osoba jest dostrajana do coraz wyższych poziomów tej Energii.

W ciągu długiej historii ludzkości istniały metody uzdrawiania polegające na udostępnianiu i przekazywaniu przenikającej wszystko uniwersalnej energii życiowej siły, która tworzy całe życie we Wszechświecie i zachowuje je. Tybetańczycy już przed tysiącami lat głęboko rozumieli istotę ducha, materii i energii. Wykorzystywali tę wiedzę, by leczyć ciało, harmonizować duszę, a umysł doprowadzić do odczuwania jedności. Później wiedzę tę napotykamy w Indiach, odnajdujemy ją w rozmaitych formach w Japonii, Chinach, Egipcie, Grecji, Rzymie i innych krajach.

Strzeżono jej i chroniono w szkołach misteriów niemal wszystkich starożytnych kultur a dostępna była w całości w owych czasach tylko dla nielicznych. Zazwyczaj dotyczyło to kapłanów lub duchownych przywódców danej kultury, którzy ustnie przekazywali ją swym uczniom.

Współcześni uczeni często natrafiają na przekazane formy owej wewnętrznej wiedzy, jednakże równie często błędnie je interpretują, gdyż dla zamaskowania
zawoalowana jest ona w tajny język i symbole. Przez długi czas zdawało się, iż wiedza o Reiki zaginęła. Pod koniec XIX wieku dr Mikao Usui, w liczących 2500 lat sanskrytach odkrył symbole, które doprowadziły do ponownego ożywienia tej, liczącej tysiące lat tradycji naturalnego uzdrawiania

Japońskie określenie "REIKI" oznacza dosłownie "uniwersalną energię życia". Wszystko co żyje - rośliny, zwierzęta, ludzie - wszystko potrzebuje tej energii, by móc żyć, wzrastać i wracać do zdrowia. Reiki jest obecna wszędzie wokół nas i odżywia nasze ciało, umysł i emocje.

Po przyjściu na świat każdy potrafi tę energię swobodnie przyjmować i przekazywać. Jednak w czasie pierwszych lat życia wskutek tłumienia silnych emocji, zdolność ta zostaje w większym lub mniejszym stopniu ograniczona. Blokady te powodują, że energia życia nie może w pełni przepływać. Niedobór Reiki zwiększa podatność na choroby i spowalnia proces powrotu do zdrowia.

Podczas kursu Reiki takie energetyczne blokady zostaną usunięte a uczestnicy
mogą znów bez ograniczeń przyjmować Reiki, a także przekazywać ją innym.

Inicjacje Reiki to prastary rytuał ponownego połączenia Cię ze źródłem , które powołało Cię do życia.

Wykorzystaj szansę jaką daje Ci życie !


Prowadź mnie, Światło

Prowadź mnie, Światło, swą błogą opieką,
Światło odwieczne!
Noc mroczna, dom mój tak daleko,
Więc TY mnie prowadź.Nie proszę rajów odległych widoku,
Starczy promyczek dla jednego kroku.

Nie zawsze tak się modliłem jak teraz,
Światło odwieczne.
Sam chciałem widzieć, sam chciałem wybierać
Swą własną drogę.
Pomimo trwogi łaknąłem barw świata
Ufny w swą siłę. Przebacz tamte lata.


Tyś zawsze trwało, gdybym przez głuchą ciemność,
Przez bór, pustynię
Błąkał się dumny. O czuwaj nade mną,
Aż mrok przeminie,

Aż świt odsłoni te drogie postaci,
Którem ukochał niegdyś, którem stracił.

Kardynał Newman
Dyplom mistrza Reiki - kliknij na obrazek aby powiększyć


dyplom reiki
 

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.