Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

Medytacja z uwagą czynną: droga do przemiany osobowości ( fragm. rozdziału Psychologie wschodu, Lindzey, Hall: Teorie osobowości.

(..) medytujący , stosując metodę uwagi czynnej nie stara się regulować przepływu świadomości. W medytacji tego typu należy nastawić się na osiagnięcie pełnej świadomości wszelkich treści pojawiających  się w umyśle.

Medytujący nie stara się tu skupić na jednej myśli czy uczuciu, lecz przyjmuje postawę " neutralnego świadka " tego co zachodzi w jego świadomości. W swej wstępnej fazie metoda ta wymaga niezakłóconej uwagi czynnej i polega na tym, iż medytujący konstatuje każde doznanie i każde zjawisko psychiczne, tak jak gdyby zachodziły one po raz pierwszy. Stara się ograniczyć uwagę do prostego odnotowania każdego kolejno nastepującego momentu świadomości. Jeżeli w świadomości pojawi się bieg skojarzeń, kategoryzacja czy reakcja emocjonalna, to medytujący traktuje je także jako przedmiot samej uwagi. Nie odrzuca ich ani też nie idzie ich śladami, lecz " wypuszcza" je ze świadomości zaraz po ich odnotowaniu. Medytujący nadaje kazdemu przedmiotowi w świadomości jednakowa wartość, nie wyizolowuje żadnej figury poznawczej ani niczego nie usuwa do tła.cdn.

Zachęcam do obejrzenia wykładu na temat dobroczynnych efektów medytacji uważnosci tutaj a tutaj prezentacja do wykładu Jak zmienia sie mózg podczas praktyki uważności

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.