Wejdź na mój kanał You Tube

AUDIO tutaj

WARSZTATY SAMOREALIZACJI

Psycholog Szczecin - psycholog online Kontakt

email: renata@psychologszczecin.net 

Nr konta

BLOG - Redukcja psychicznego cierpienia

BLOG -  Pomoc i terapia psychologiczna

BLOG - Coaching Szczecin i Skype

BLOG - Rozwój osobisty

BLOG- Rozwój wewnętrzny


AKTUALNOŚCI - kliknij


Opinie - kliknij


Pomoc Mistrza Reiki na odległość

- wsparcie energetyczne


 

 

Psycholog Szczecin, psycholog on-line
Centrum Terapeutyczno- Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi
Gabinet Psychologiczny
ul. Winogronowa 15 Szczecin
tel. + 48 606 266 386
renata@rozwojosobistyiduchowy.pl

Mądrością jest prosić o pomoc

Spotykam w życiu ludzi, których jak zauważam ogranicza duma. Są zbyt dumni by przyznać się, że czegoś nie wiedzą. Są to zazwyczaj ci niegdyś najlepsi w szkole, którzy mieli od góry do dołu same piątki. Im trudno zrozumieć, że czegoś mogą nie wiedzieć, a jeszcze trudniej przyznać się do tego. Ogranicza ich wyobrażenie, że poniosą porażkę jak się przyznają. Nic bardziej błędnego.

Otóż wielką mądrością jest mieć odwagę przyznać się do tego, że akurat czegoś nie wiemy. I po prostu skorzystać z wiedzy innych, mając świadomość, że uniwersalna mądrość przejawia się przez daną osobę, np. przyjaciela lub terapeutę. Oczywiście cała wiedza zawarta jest w nas, ale na pewnym etapie może ktoś mieć utrudniony do niej dostęp z różnych względów. I wtedy warto poprosić. Gdyby inni nie byli nam potrzebni nie żylibyśmy w społeczności tylko jako osobne wyspy. Człowiek otwarty na uzyskanie jakiejś podpowiedzi jest uważny bo wie, że podpowiedź od uniwersalnej mądrości może przyjść równie dobrze od przygodnie spotkanego człowieka lub od np. dziecka. Natomiast człowiek uwikłany w owo poczucie dumy cały czas żyje w napięciu i stresie, bo a nuż się okaże ze on czegoś nie wie i co to będzie za wstyd.

Natomiast jeśli ci dotychczas dumni ludzie przełamują się i zwracają się do innych o pomoc zazwyczaj daje to rewelacyjny efekt i to w bardzo krótkim czasie, bo są to jednostki zazwyczaj bardzo zdolne, a często nawet wybitne. Obserwuję takich ludzi i widzę, że często marnują swe talenty bo uwikłani są w konflikt wewnętrzny.

Mnie życie nauczyło pokory. Musiałam w pewnym momencie przyznać się do tego, że po prostu nie wiem. Gdy już moje ego odpuściło i przeżyłam to jakoś, wiedza jaka do mnie później przyszła aż mnie do dziś zdumiewa. Dlatego daj sobie spokój ze swoją ważnością, masz problem to pozwól sobie na to by korzystać z kompetencji i wiedzy innych, zrób wszystko by sobie pomóc i by twój problem zniknął, naprawdę warto. Jak już tak zrobisz i dasz sobie prawo by nie wiedzieć lub nie rozumieć zdumiony będziesz, bo twoja pokora poprowadzi Cię tak, że w efekcie pomocy innych dotrzesz do swojej wewnętrznej wielkiej księgi wiedzy i prawdy, której stronice będziesz mógł studiować codziennie.

Renata Łopatka

©2007-2018 Samadhi - Centrum Terapeutyczno - Rozwojowe Renaty Łopatki Samadhi. Jakiekolwiek kopiowanie, powielanie całości lub części: zdjęć, grafik i tekstów bez naszej zgody jest zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.